WORLD TO EUROPE
World travel adapter
38.107.10
59,90 €
Audio set 2/1, headphones and wireless speaker 2 x 10W, in a gift box
Audio set HENDRIX combining wireless headphones and a powerful waterproof wireless speaker, created as a premium corporate and promotional gift. The combination of high-quality construction, powerful sound performance and advanced features makes this set a representative choice for corporate gifts, incentive campaigns and VIP partners. The luxury gift box further enhances the product’s exclusivity and leaves a strong impression when presented. A Type-C charging cable is included.
Key features – Speaker:
Wireless speaker • Output power 10 W × 2 • IPX7 waterproof • BT version 5.3 • Operating range up to 10 m • Rechargeable battery capacity 2000 mAh • Play time up to 25 hours (50% volume) • Charging time approx. 3 hours • Supports BT, TWS, AUX, TF • Hands-free calls
Key features – Headphones:
Wireless headphones • BT version 5.4 • Operating range up to 10 m • Rechargeable battery capacity 500 mAh • Play time up to 80 hours (60% volume) • Charging time approx. 2 hours • Type-C charging port • Speaker size O40 mm × 2
Stocks: 703
| Color | Price | Stock | Reserved | Arrival |
|---|---|---|---|---|
| 59,90 € | 703 | 0 | ||
| 59,90 € | 839 | 0 |
| Color | Price | Stock | Reserved | Arrival |
|---|---|---|---|---|
| 59,90 € | 703 | 0 | ||
| 59,90 € | 839 | 0 |
| Code | 38.107.10 |
| Model | HENDRIX |
| Description | Audio set HENDRIX combining wireless headphones and a powerful waterproof wireless speaker, created as a premium corporate and promotional gift. The combination of high-quality construction, powerful sound performance and advanced features makes this set a representative choice for corporate gifts, incentive campaigns and VIP partners. The luxury gift box further enhances the product’s exclusivity and leaves a strong impression when presented. A Type-C charging cable is included. Key features – Speaker: Wireless speaker • Output power 10 W × 2 • IPX7 waterproof • BT version 5.3 • Operating range up to 10 m • Rechargeable battery capacity 2000 mAh • Play time up to 25 hours (50% volume) • Charging time approx. 3 hours • Supports BT, TWS, AUX, TF • Hands-free calls Key features – Headphones: Wireless headphones • BT version 5.4 • Operating range up to 10 m • Rechargeable battery capacity 500 mAh • Play time up to 80 hours (60% volume) • Charging time approx. 2 hours • Type-C charging port • Speaker size O40 mm × 2 |
| Brand | PIXO |
| Color | Black |
| Dimension | 28.4 x 20 x 10.8 cm |
| Package | 4/1 |
| Net weight | 1.25 kg |
| Print type | Digital printing, Screen printing, Pad printing |
| Additional equipment | Bluetooth, Gift box |
| Material | Plastic, Metal |
| Capacity | 2.000 mAh, 20 W |
| Bar code | 8605073840267 |
| Documentation | Declaration of conformity EN |
| Pieces per carton | 4 |
| Carton dimensions | 0.46 x 0.295 x 0.225 m |
| Carton gross weight | 5.58 kg |
| Carton volume | 0.031 m3 |
| Country of origin | China |
| HS code | 851821009000 |
| Recommended print type | Digital printing, Pad printing, Screen printing |