ENZO
3 ports USB Hub
38.100.10
11,99 €
Power bank, 10.000 mAh
ZEST 10PD power bank with a built-in Type-C cable is a practical and reliable solution for fast charging in everyday use. With a 10.000 mAh capacity and support for PD fast charging, it enables efficient charging of smartphones, tablets, and other compatible devices.
The integrated Type-C cable removes the need for additional cables, while multiple input and output options provide flexibility and convenience for use on the go, at work, or while traveling.
Specifications:
Battery capacity: 10,000 mAh • Type-C input: DC 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A • Type-C output: DC 5V/3A, 9V/2.22A, 12V/1.67A, max 20W • Type-C cable input: DC 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A • Type-C cable output: DC 5V/3A, 9V/2.22A, 12V/1.67A, max 20W • USB-A output: DC 5V/3A, 9V/2A, 10V/2.25A, 12V/1.5A
Stocks: 0
Arrival:
4.000 - 31.05.26
| Color | Price | Stock | Reserved | Arrival |
|---|---|---|---|---|
| 11,99 € | 0 | 0 | 4.00031.05.26 |
| Color | Price | Stock | Reserved | Arrival |
|---|---|---|---|---|
| 11,99 € | 0 | 0 | 4.00031.05.26 |
| Code | 38.100.10 |
| Model | ZEST 10PD |
| Description | ZEST 10PD power bank with a built-in Type-C cable is a practical and reliable solution for fast charging in everyday use. With a 10.000 mAh capacity and support for PD fast charging, it enables efficient charging of smartphones, tablets, and other compatible devices. The integrated Type-C cable removes the need for additional cables, while multiple input and output options provide flexibility and convenience for use on the go, at work, or while traveling. Specifications: Battery capacity: 10,000 mAh • Type-C input: DC 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A • Type-C output: DC 5V/3A, 9V/2.22A, 12V/1.67A, max 20W • Type-C cable input: DC 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A • Type-C cable output: DC 5V/3A, 9V/2.22A, 12V/1.67A, max 20W • USB-A output: DC 5V/3A, 9V/2A, 10V/2.25A, 12V/1.5A |
| Brand | PIXO |
| Color | Black |
| Dimension | 10.4 x 5.1 x 2.7 cm |
| Package | 40/1 |
| Net weight | 0.21 kg |
| Print type | Digital printing |
| Additional equipment | Gift box, Fast charging |
| Material | Plastic |
| Capacity | 10.000 mAh |
| Product type | Type-C output, USB output, Type-C input |
| Bar code | 8605073842070 |
| Documentation | Declaration of conformity EN |
| Pieces per carton | 40 |
| Carton dimensions | 0.59 x 0.23 x 0.14 m |
| Carton gross weight | 8.76 kg |
| Carton volume | 0.019 m3 |
| Country of origin | China |
| HS code | 850760009000 |
| Recommended print type | Digital printing |