SPACE PLUS 7
Plastic gift box
38.135.10
8,45 €
Find My luggage tag, rechargeable
Luggage identification tag with locating function compatible with the Apple “Find My” application, designed for tracking luggage while traveling. When the tag is nearby, an audible signal can be activated to help locate it. Made from recycled eco leather and equipped with a wirelessly rechargeable battery.
Key features:
Luggage identification tag with locating function • Material: recycled eco leather • Compatible with Apple devices • Apple licensed • Wireless tracking via Apple “Find My” app • Rechargeable 100 mAh Li-ion battery • Wireless charging, 2 W input • Audible signal for nearby item location • Signal loudness 90 dB • Battery life up to 6 months • Gift box
Stocks: 826
| Color | Price | Stock | Reserved | Arrival |
|---|---|---|---|---|
| 8,45 € | 826 | 0 |
| Color | Price | Stock | Reserved | Arrival |
|---|---|---|---|---|
| 8,45 € | 826 | 0 |
| Code | 38.135.10 |
| Model | LUGGAGE FINDER |
| Description | Luggage identification tag with locating function compatible with the Apple “Find My” application, designed for tracking luggage while traveling. When the tag is nearby, an audible signal can be activated to help locate it. Made from recycled eco leather and equipped with a wirelessly rechargeable battery. Key features: Luggage identification tag with locating function • Material: recycled eco leather • Compatible with Apple devices • Apple licensed • Wireless tracking via Apple “Find My” app • Rechargeable 100 mAh Li-ion battery • Wireless charging, 2 W input • Audible signal for nearby item location • Signal loudness 90 dB • Battery life up to 6 months • Gift box |
| Brand | PIXO |
| Color | Black |
| Dimension | 6.5 x 11.1 x 0.4 cm |
| Package | 100/1 |
| Net weight | 0.05 kg |
| Print type | Digital printing |
| Additional equipment | Gift box |
| Material | Reciklirana eko koža |
| Bar code | 8605073834228 |
| Documentation | Declaration of conformity EN |
| Pieces per carton | 100 |
| Carton dimensions | 0.5 x 0.31 x 0.14 m |
| Carton gross weight | 5.66 kg |
| Carton volume | 0.022 m3 |
| Country of origin | China |
| HS code | 853110959000 |
| Recommended print type | Digital printing |
| Recommended print dimension | 5 x 1 cm |