SMART C BLUE
USB Flash memory
38.196.90
49,90 €
World travel multi-adapter 45W
Travel multi adapter with output power up to 45W, designed for worldwide use with electrical and mobile devices. It enables connectivity in over 220 destinations thanks to universal output plugs and integrated USB ports for direct device charging. Designed in Switzerland by SKROSS and supplied in a gift box, making it suitable for business travel, tourism and B2B applications.
Key features:
Travel multi adapter • Worldwide use in over 220 destinations • Output plugs: Europe, Australia/China, UK, USA/Japan • Total output power up to 45W • USB-C port (PD) up to 45W • USB-A port up to 20W • Simultaneous charging via USB-C and USB-A ports (24W shared) • Input voltage 100–250 V~, 50/60 Hz • Average active efficiency 89.9 % • Efficiency at low load (10 %) 80.0 % • No-load power consumption 0.05 W • Designed in Switzerland, SKROSS brand • Gift box
Stocks: 135
| Color | Price | Stock | Reserved | Arrival |
|---|---|---|---|---|
| 49,90 € | 135 | 0 |
| Color | Price | Stock | Reserved | Arrival |
|---|---|---|---|---|
| 49,90 € | 135 | 0 |
| Code | 38.196.90 |
| Model | WORLD USB CHARGER AC 45PD |
| Description | Travel multi adapter with output power up to 45W, designed for worldwide use with electrical and mobile devices. It enables connectivity in over 220 destinations thanks to universal output plugs and integrated USB ports for direct device charging. Designed in Switzerland by SKROSS and supplied in a gift box, making it suitable for business travel, tourism and B2B applications. Key features: Travel multi adapter • Worldwide use in over 220 destinations • Output plugs: Europe, Australia/China, UK, USA/Japan • Total output power up to 45W • USB-C port (PD) up to 45W • USB-A port up to 20W • Simultaneous charging via USB-C and USB-A ports (24W shared) • Input voltage 100–250 V~, 50/60 Hz • Average active efficiency 89.9 % • Efficiency at low load (10 %) 80.0 % • No-load power consumption 0.05 W • Designed in Switzerland, SKROSS brand • Gift box |
| Brand | SKROSS |
| Color | White |
| Dimension | 5.6 x 5.6 x 7.9 cm |
| Package | 50/1 |
| Net weight | 0.16 kg |
| Print type | Digital printing, Pad printing |
| Additional equipment | Gift box, Fast charging |
| Material | Plastic |
| Bar code | 7640166329343 |
| Documentation | Declaration of conformity EN |
| Pieces per carton | 50 |
| Carton dimensions | 0.41 x 0.35 x 0.17 m |
| Carton gross weight | 9.26 kg |
| Carton volume | 0.024 m3 |
| Country of origin | China |
| HS code | 850440609000 |
| Recommended print type | Digital printing, Pad printing |