HERITAGE
Recycled cotton backpack, 280 g/m2
34.115.10
0,29 €
Travel bag ID card tag
TRAVELER is a practical luggage identification tag designed for easy labeling of travel bags and suitcases. Made of plastic, it is lightweight, easy to use, and helps ensure quick recognition of luggage during travel. Its economical price makes it suitable for travel use and large-scale promotional campaigns.
Key features:
Luggage identification tag • Material: plastic • Lightweight and practical • Suitable for travel • Economical price
Stocks: 1.231
| Color | Price | Stock | Reserved | Arrival |
|---|---|---|---|---|
| 0,29 € | 1.231 | 0 | ||
| 0,29 € | 8.725 | 0 | ||
| 0,29 € | 135 | 0 | ||
| 0,29 € | 3.325 | 0 | ||
| 0,29 € | 1.161 | 0 | ||
| 0,29 € | 0 | 0 |
| Color | Price | Stock | Reserved | Arrival |
|---|---|---|---|---|
| 0,29 € | 1.231 | 0 | ||
| 0,29 € | 8.725 | 0 | ||
| 0,29 € | 135 | 0 | ||
| 0,29 € | 3.325 | 0 | ||
| 0,29 € | 1.161 | 0 | ||
| 0,29 € | 0 | 0 |
| Code | 34.115.10 |
| Model | TRAVELER |
| Description | TRAVELER is a practical luggage identification tag designed for easy labeling of travel bags and suitcases. Made of plastic, it is lightweight, easy to use, and helps ensure quick recognition of luggage during travel. Its economical price makes it suitable for travel use and large-scale promotional campaigns. Key features: Luggage identification tag • Material: plastic • Lightweight and practical • Suitable for travel • Economical price |
| Brand | BRUNO |
| Color | Black |
| Dimension | 9 x 5.4 x 0.4 cm |
| Package | 500/50 |
| Net weight | 0.02 kg |
| Print type | Screen printing, Pad printing |
| Material | Plastic |
| Bar code | 8605040047415 |
| Pieces per carton | 500 |
| Carton dimensions | 0.355 x 0.285 x 0.35 m |
| Carton gross weight | 7.92 kg |
| Carton volume | 0.035 m3 |
| Country of origin | China |
| HS code | 392690979900 |
| Recommended print type | Pad printing, Screen printing |
| Recommended print dimension | 3 x 3 cm |