REBOUND
Hooded sweatshirt, 300 g/m2
53.026.10
0,89 €
Gloves with three active touch fingers
The SWIPE gloves feature a touch function and are made of 100% acrylic, allowing the use of touchscreen devices without removing the gloves. The model is available in S/M (19 cm) and L/XL (22 cm) sizes and comes in a solid color design without contrasting fingertips, offering a clean and neutral appearance.
Key features:
Gloves • Main fabric: 100% acrylic • Touchscreen function • Sizes: S/M (19 cm), L/XL (22 cm) • Solid color design • Classic look
S/M
Stocks: 0
L/XL
Stocks: 1.446
| Color | Price | S/M | L/XL | |
|---|---|---|---|---|
| 0,89 € | Stock |
0
|
1.446
| |
| 0,89 € | Stock |
150
|
1.707
|
| Color | Price | S/M | L/XL | |
|---|---|---|---|---|
| 0,89 € | Stock |
0
|
1.446
| |
| 0,89 € | Stock |
150
|
1.707
|
| Code | 53.026.10-S/M |
| Model | SWIPE |
| Description | The SWIPE gloves feature a touch function and are made of 100% acrylic, allowing the use of touchscreen devices without removing the gloves. The model is available in S/M (19 cm) and L/XL (22 cm) sizes and comes in a solid color design without contrasting fingertips, offering a clean and neutral appearance. Key features: Gloves • Main fabric: 100% acrylic • Touchscreen function • Sizes: S/M (19 cm), L/XL (22 cm) • Solid color design • Classic look |
| Brand | EXPLODE |
| Color | Black |
| Dimension | 19 cm |
| Package | 250/10/1 |
| Net weight | 0.03 kg |
| Print type | Transfer printing, Embroidery |
| Material | Acrylic |
| Bar code | 8605040021224 |
| Pieces per carton | 250 |
| Carton dimensions | 0.45 x 0.45 x 0.37 m |
| Carton gross weight | 8.60 kg |
| Carton volume | 0.075 m3 |
| Country of origin | China |
| HS code | 611693000000 |
| Recommended print type | Embroidery, Transfer printing |