ELTON
Wireless stereo earbuds
38.029.90
6,99 €
Wireless stereo earbuds
These OWS (Open-Wear Style) wireless earbuds are designed for comfortable and safe listening while staying aware of your surroundings. Thanks to their open design, they provide an enjoyable audio experience without full isolation, making them suitable for everyday use, walking, work, or activities on the move. A stable Bluetooth 5.3 connection, powerful speakers, and a practical charging case with a Type-C port ensure reliability and comfort throughout the day.
Specifications:
OWS (Open-Wear Style) design • Material: ABS • Bluetooth version 5.3 • Receiving sensitivity: –94 dBm • Speaker size: 13 mm • Sensitivity: –42 dB ±3 dB • Earbuds battery capacity: 40 mAh • Charging case battery capacity: 300 mAh • Playback time: 4–5 hrs • Charging port: Type-C
Stocks: 13
| Color | Price | Stock | Reserved | Arrival |
|---|---|---|---|---|
| 6,99 € | 13 | 0 |
| Color | Price | Stock | Reserved | Arrival |
|---|---|---|---|---|
| 6,99 € | 13 | 0 |
| Code | 38.029.90 |
| Model | SING |
| Description | These OWS (Open-Wear Style) wireless earbuds are designed for comfortable and safe listening while staying aware of your surroundings. Thanks to their open design, they provide an enjoyable audio experience without full isolation, making them suitable for everyday use, walking, work, or activities on the move. A stable Bluetooth 5.3 connection, powerful speakers, and a practical charging case with a Type-C port ensure reliability and comfort throughout the day. Specifications: OWS (Open-Wear Style) design • Material: ABS • Bluetooth version 5.3 • Receiving sensitivity: –94 dBm • Speaker size: 13 mm • Sensitivity: –42 dB ±3 dB • Earbuds battery capacity: 40 mAh • Charging case battery capacity: 300 mAh • Playback time: 4–5 hrs • Charging port: Type-C |
| Brand | PIXO |
| Color | White |
| Package | 80/1 |
| Net weight | 0.10 kg |
| Print type | Digital printing |
| Additional equipment | Bluetooth |
| Bar code | 8605040037713 |
| Documentation | Declaration of conformity EN |
| Pieces per carton | 80 |
| Carton dimensions | 0.39 x 0.28 x 0.34 m |
| Carton gross weight | 8.92 kg |
| Carton volume | 0.037 m3 |
| Country of origin | China |
| HS code | 851830009000 |
| Recommended print type | Digital printing |