MUV MICRO
World travel adapter
37.018.10
3,99 €
USB / Type-C charging and data cable, 6 in 1, 60W
ONES 6IN1 is a versatile USB charging and data cable featuring a dual input (USB-A/Type-C) and three outputs (Micro-USB, Lightning and Type-C), covering the charging needs of most modern devices. It is ideal for use at home, in the office, on the go, or while traveling. The 1 m cable length ensures convenient everyday use. The product includes a retractable cable mechanism, preventing tangling and allowing neat, compact storage. With up to 60 W charging power (Type-C/Type-C), it is suitable for charging smartphones, tablets, laptops and power banks.
ONES 6IN1 features a spacious housing in basic promotional colours, ready for branding and personalisation, while the soft-touch finish adds a pleasant feel and a premium look. Aluminium connectors further enhance build quality. Support for PD (Power Delivery) enables faster and smarter charging, automatic power adjustment to the connected device, and enhanced safety, protecting devices and batteries from overheating and overload. Supplied in a gift box, ONES 6IN1 is an excellent promotional and corporate gift.
Key features:
Material: plastic, aluminium • Cable length: 1 m • Cable type: retractable (automatic retraction) • Input: USB-A/Type-C • Outputs: Micro-USB, Lightning, Type-C • Charging power: up to 60 W (Type-C/Type-C) • PD support (Power Delivery) • Soft-touch finish • Functions: Charging and data transfer • Compatible with: power banks, mobile phones, tablets, laptops • Gift box
Stocks: 58
Arrival:
8.000 - 25.05.26
| Color | Price | Stock | Reserved | Arrival |
|---|---|---|---|---|
| 3,99 € | 58 | 0 | 8.00025.05.26 | |
| 3,99 € | 2.131 | 0 | 8.00025.05.26 | |
| 3,99 € | 0 | 0 | 2.00025.05.26 | |
| 3,99 € | 2.273 | 0 | 2.00025.05.26 |
| Color | Price | Stock | Reserved | Arrival |
|---|---|---|---|---|
| 3,99 € | 58 | 0 | 8.00025.05.26 | |
| 3,99 € | 2.131 | 0 | 8.00025.05.26 | |
| 3,99 € | 0 | 0 | 2.00025.05.26 | |
| 3,99 € | 2.273 | 0 | 2.00025.05.26 |
| Code | 37.018.10 |
| Model | ONES 6IN1 |
| Description | ONES 6IN1 is a versatile USB charging and data cable featuring a dual input (USB-A/Type-C) and three outputs (Micro-USB, Lightning and Type-C), covering the charging needs of most modern devices. It is ideal for use at home, in the office, on the go, or while traveling. The 1 m cable length ensures convenient everyday use. The product includes a retractable cable mechanism, preventing tangling and allowing neat, compact storage. With up to 60 W charging power (Type-C/Type-C), it is suitable for charging smartphones, tablets, laptops and power banks. ONES 6IN1 features a spacious housing in basic promotional colours, ready for branding and personalisation, while the soft-touch finish adds a pleasant feel and a premium look. Aluminium connectors further enhance build quality. Support for PD (Power Delivery) enables faster and smarter charging, automatic power adjustment to the connected device, and enhanced safety, protecting devices and batteries from overheating and overload. Supplied in a gift box, ONES 6IN1 is an excellent promotional and corporate gift. Key features: Material: plastic, aluminium • Cable length: 1 m • Cable type: retractable (automatic retraction) • Input: USB-A/Type-C • Outputs: Micro-USB, Lightning, Type-C • Charging power: up to 60 W (Type-C/Type-C) • PD support (Power Delivery) • Soft-touch finish • Functions: Charging and data transfer • Compatible with: power banks, mobile phones, tablets, laptops • Gift box |
| Brand | PIXO |
| Color | Black |
| Dimension | 1m |
| Package | 200/50/1 |
| Net weight | 0.07 kg |
| Print type | Digital printing |
| Material | Plastic |
| Product type | Type-C output, USB 2.0, Lightning output, Type-C input, Micro USB output |
| Bar code | 8605040066980 |
| Documentation | Declaration of conformity EN |
| Pieces per carton | 200 |
| Carton dimensions | 0.595 x 0.37 x 0.37 m |
| Carton gross weight | 14.82 kg |
| Carton volume | 0.081 m3 |
| Country of origin | China |
| HS code | 854442900000 |
| Recommended print type | Digital printing |
| Recommended print dimension | Ø 4cm |