NORDIC 30
Multifunctional backpack
40.047.51
1,75 €
Umbrella with automatic opening
Automatic open umbrella designed as a reliable and functional promotional product for everyday use and a wide range of marketing activities. Made from 190T pongee fabric, it features a chromed metal shaft that provides durability and structural strength. Metal U-ribs ensure stability during use, while the plastic handle in matching canopy color creates a clean and modern look. With a balanced combination of functionality and price, NIMBUS is a practical corporate gift suitable for branding.
Key features:
Automatic open umbrella • 23" umbrella • 8 ribs • Material: 190T pongee • Chromed metal shaft ? 8 mm • Metal U-ribs • Plastic handle in matching color • Metal tips • Chromed metal top cap • Suitable for branding
Stocks: 151
| Color | Price | Stock | Reserved | Arrival |
|---|---|---|---|---|
| 1,75 € | 151 | 0 | ||
| 1,75 € | 375 | 0 |
| Color | Price | Stock | Reserved | Arrival |
|---|---|---|---|---|
| 1,75 € | 151 | 0 | ||
| 1,75 € | 375 | 0 |
| Code | 40.047.51 |
| Model | NIMBUS |
| Description | Automatic open umbrella designed as a reliable and functional promotional product for everyday use and a wide range of marketing activities. Made from 190T pongee fabric, it features a chromed metal shaft that provides durability and structural strength. Metal U-ribs ensure stability during use, while the plastic handle in matching canopy color creates a clean and modern look. With a balanced combination of functionality and price, NIMBUS is a practical corporate gift suitable for branding. Key features: Automatic open umbrella • 23" umbrella • 8 ribs • Material: 190T pongee • Chromed metal shaft ? 8 mm • Metal U-ribs • Plastic handle in matching color • Metal tips • Chromed metal top cap • Suitable for branding |
| Brand | CASTELLI |
| Color | Kiwi |
| Dimension | Ø 103 x 85cm |
| Package | 25 |
| Net weight | 0.38 kg |
| Print type | Transfer printing, Screen printing |
| Material | Polyester |
| Product type | Automatic opening, 8 panels |
| Bar code | 8605025698427 |
| Pieces per carton | 25 |
| Carton dimensions | 0.9 x 0.18 x 0.19 m |
| Carton gross weight | 10.22 kg |
| Carton volume | 0.031 m3 |
| Country of origin | China |
| HS code | 660199200000 |
| Recommended print type | Screen printing, Transfer printing |
| Recommended print dimension | 20 x 8 cm |