ALICANTE B5
B5 notebook
35.131.91
0,12 €
ID card holder
An economical PVC insert for vertically oriented ID cards. It allows clear visibility of the card without removing it from the holder. A practical solution for offices, schools, events and promotional activities.
Key features:
PVC ID card insert • Vertical orientation • Easy content visibility • Cost-effective solution • Suitable for business and organizational use
Stocks: 52.817
| Color | Price | Stock | Reserved | Arrival |
|---|---|---|---|---|
| 0,12 € | 52.817 | 0 |
| Color | Price | Stock | Reserved | Arrival |
|---|---|---|---|---|
| 0,12 € | 52.817 | 0 |
| Code | 35.131.91 |
| Model | JOURNAL |
| Description | An economical PVC insert for vertically oriented ID cards. It allows clear visibility of the card without removing it from the holder. A practical solution for offices, schools, events and promotional activities. Key features: PVC ID card insert • Vertical orientation • Easy content visibility • Cost-effective solution • Suitable for business and organizational use |
| Color | Transparent |
| Dimension | 13 x 8.2 |
| Package | 1000/500/50 |
| Net weight | 0.01 kg |
| Print type | Digital printing |
| Material | PVC |
| Bar code | 8605025653235 |
| Pieces per carton | 1000 |
| Carton dimensions | 0.3 x 0.2 x 0.27 m |
| Carton gross weight | 6.92 kg |
| Carton volume | 0.016 m3 |
| Country of origin | China |
| HS code | 392690979900 |
| Recommended print type | Digital printing |
| Recommended print dimension | 11 x 7.5 |