CORDINI
3-layer self-assembling gift box with cord handles
35.133.91
0,12 €
ID card holder
An economical PVC insert for ID cards, designed to allow clear visibility of the card without removing it from the holder. Suitable for everyday business use and events. Designed for horizontally oriented cards.
Key features:
PVC ID card insert • Easy content visibility • Horizontal orientation • Simple and cost-effective solution • Ideal for offices and events
Stocks: 47.058
| Color | Price | Stock | Reserved | Arrival |
|---|---|---|---|---|
| 0,12 € | 47.058 | 0 |
| Color | Price | Stock | Reserved | Arrival |
|---|---|---|---|---|
| 0,12 € | 47.058 | 0 |
| Code | 35.133.91 |
| Model | FAIR |
| Description | An economical PVC insert for ID cards, designed to allow clear visibility of the card without removing it from the holder. Suitable for everyday business use and events. Designed for horizontally oriented cards. Key features: PVC ID card insert • Easy content visibility • Horizontal orientation • Simple and cost-effective solution • Ideal for offices and events |
| Color | Transparent |
| Dimension | 11.3 x 9.5 cm |
| Package | 1000/500/50 |
| Net weight | 0.01 kg |
| Print type | Digital printing |
| Material | PVC |
| Bar code | 8605025653259 |
| Pieces per carton | 1000 |
| Carton dimensions | 0.585 x 0.135 x 0.22 m |
| Carton gross weight | 9.00 kg |
| Carton volume | 0.017 m3 |
| Country of origin | China |
| HS code | 392690979900 |
| Recommended print type | Digital printing |
| Recommended print dimension | 10 x 7 cm |