EURO USB CHARGER AC
Wall charger
38.076.10
5,90 €
Wireless stereo earbud
Wireless earbuds with a single retractable earbud is designed for users who need reliable communication while keeping their hands free. With an exceptionally long talk time of up to 18 hours, it is an ideal solution for drivers, logistics professionals, field workers, and hands-free business environments.
Built-in noise reduction, call vibration alerts, and water- and sweat-resistant design ensure dependable performance in demanding conditions. The clipping function and Type-C charging port further enhance comfort and everyday usability.
Specifications:
Bluetooth version 5.3 • Single retractable earbud • Talk time: up to 18 hrs • Standby time: up to 120 hrs • Noise reduction • Call vibration alert • Waterproof and sweatproof • Clipping function • Charging port: Type-C
Stocks: 562
| Color | Price | Stock | Reserved | Arrival |
|---|---|---|---|---|
| 5,90 € | 562 | 0 | ||
| 5,90 € | 851 | 0 |
| Color | Price | Stock | Reserved | Arrival |
|---|---|---|---|---|
| 5,90 € | 562 | 0 | ||
| 5,90 € | 851 | 0 |
| Code | 38.076.10 |
| Model | BIRD |
| Description | Wireless earbuds with a single retractable earbud is designed for users who need reliable communication while keeping their hands free. With an exceptionally long talk time of up to 18 hours, it is an ideal solution for drivers, logistics professionals, field workers, and hands-free business environments. Built-in noise reduction, call vibration alerts, and water- and sweat-resistant design ensure dependable performance in demanding conditions. The clipping function and Type-C charging port further enhance comfort and everyday usability. Specifications: Bluetooth version 5.3 • Single retractable earbud • Talk time: up to 18 hrs • Standby time: up to 120 hrs • Noise reduction • Call vibration alert • Waterproof and sweatproof • Clipping function • Charging port: Type-C |
| Brand | PIXO |
| Color | Black |
| Package | |
| Net weight | 0.05 kg |
| Print type | Digital printing, Screen printing, Pad printing |
| Additional equipment | Bluetooth, Gift box |
| Material | Plastic |
| Bar code | 8605040097205 |
| Documentation | Declaration of conformity EN |
| Pieces per carton | 125 |
| Carton dimensions | 0.5 x 0.39 x 0.4 m |
| Carton gross weight | 7.60 kg |
| Carton volume | 0.078 m3 |
| Country of origin | China |
| HS code | 851830009000 |
| Recommended print type | Digital printing, Pad printing, Screen printing |